Działalność stowarzyszenia w latach 2007-2012 dokumentuje strona: http://polskioutdoor.blogspot.com/
Początki „Miasto Moje A w Nim” sięgają czasów, gdy świadomość problemów, jakie niesie za sobą niekontrolowana ekspansja reklamy zewnętrznej nie wiązała się jeszcze z szeroką publiczną debatą na ten temat. Ogromnym sukcesem założycieli stowarzyszenia – Elżbiety Dymnej i Marcina Rutkiewicza – stała się popularyzacja zagadnienia, zbudowanie podwalin pod obecne działania lokalnych władz oraz wypracowanie konkretnych postulatów prawnych, które mają odzwierciedlenie w prezydenckim projekcie ustawy o ochronie krajobrazu (czerwiec 2013).
WRZESIEŃ 2008
W warszawskim Centrum Sztuki Współczesnej gości projekt „Polisz Outdoor”. Otoczenie zamku przejmuje w posiadanie instalacja złożona z kolażu reklamowych tablic, banerów i pozdzieranych wcześniej nielegalnych ulotek. Towarzyszy jej pokaz zdjęć wydanych potem w formie albumu i nocna projekcja na budynku CSW, który staje się „miejscem na Twoją reklamę”.
MARZEC 2009
Prezentacja postulatów stowarzyszenia na zebraniu sejmowej komisji „Przyjazne Państwo”.
LISTOPAD 2009
Zakończenie rocznych obrad warszawskiego Okrągłego Stołu Reklamowego, w których stowarzyszenie wzięło udział jako strona społeczna. Był to nieformalny organ konsultacyjny, w którego skład weszło kilkanaście miejskich biur, spółek i służb, odpowiedzialnych za różne aspekty funkcjonowania reklamy, a także przedstawiciele największych outdoorowych firm w Polsce. Efektem spotkań było przygotowanie katalogu zmian legislacyjnych przekazanych do ówczesnego Ministerstwa Infrastruktury.
Więcej o inicjatywie tu: http://partycypacjaobywatelska.pl/przyklad/warszawski-okragly-stol-reklamowy-2/
LISTOPAD 2009
Wydany zostaje album „Polski Outdoor”, który w powszechniejszej, książkowej formie pokazuje konieczność uważniejszego przyjrzenia się narastającej inwazji reklam. Publikacja otrzymała nagrodę Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu dla najlepszej książki jesieni 2009 roku i nadal służy jako materiał informacyjny rozdawany w instytucjach i siedzibach władzy. Jest także bezpłatnie dostępna w Internecie (więcej o albumie znajdziesz tutaj).
CZERWIEC 2010
Stowarzyszenie wspiera i aktywnie uczestniczy w I Kongresie Plastyków Miast Polskich „Polska Rzeczreklamowa”.
CZERWIEC 2011
Zorganizowanie w Łodzi ogólnopolskiej konferencji „Przestrzeń publiczna jako powierzchnia reklamowa”. Uczestniczyli w niej przedstawiciele Ministerstwa Infrastruktury, plastycy miejscy, architekci, konserwatorzy zabytków, aktywiści. Celem spotkania miała być wymiana doświadczeń na gruncie istniejących przepisów prawnych oraz zastanowienie się nad sposobami koordynacji polityki reklamowej gmin w skali całego kraju.
PAŹDZIERNIK-GRUDZIEŃ 2012
„Miasto Moje A w Nim” aktywnie wspomaga czwartą edycję festiwalu Warszawa w Budowie, odbywającą się pod hasłem „Miasto na sprzedaż”. Udaje się m.in. zorganizować dyskusję, w której wzięli udział ówcześni plastycy miejscy Warszawy, Krakowa i Gdańska.
Więcej o festiwalu tu: http://artmuseum.pl/pl/cykle/warszawa-w-budowie-4-miasto-na-sprzedaz-3