Pozdrowienia z Polski – z Twoim zdjęciem!

Pozdrowienia z Polski – z Twoim zdjęciem!

21 sierpnia 2013
/ / /
Comments Closed

Masz zdjęcia pokazujące, jak reklamy zaśmiecają przestrzeń w Polsce? Prześlij je nam, najlepsze trafią do posłów i posłanek w ramach akcji „Wysoka Izbo –  posprzątaj reklamy”.

Reklamy napoju energetycznego i lokalnej dyskoteki na plaży, a może dziesiątki krzykliwych szyldów i banerów na deptaku? Wielkoformatowe płachty ze zdjęciami najnowszej sieci sklepów zasłaniające urokliwe kamienice na rynku czy też billboard zachwalający odżywkę do włosów, nie pozwalający dostrzec zabytkowego kościoła?

Na zdjęciach reklamy nigdy nie wychodzą dobrze. Nachalnie wpychają się w kadr, przesłaniają detale, usiłują dominować. Takich zdjęć teraz jednak szukamy. Chcemy pokazać, jak bardzo reklama zewnętrzna szpeci polski krajobraz. Ile zyskałby on, gdyby zrobiono z nią porządek. Szansą na to jest prezydencki projekt ustawy o ochronie krajobrazu, który 1 lipca trafił do Sejmu. Dlatego już teraz apelujemy: „Wysoka Izbo – posprzątaj reklamy!”

Nasz apel przyjmie między innymi formę kartek pocztowych, ukazujących polski chaos reklamowy. Trafią one do posłów i posłanek. Na kartce może być Twoje zdjęcie!

Jakich zdjęć potrzebujemy? Znad morza i z gór, z polskich miast (ich charakterystyczne miejsca oszpecone reklamami) i dróg (reklamy przydrożne). Planujemy przygotować cztery rodzaje kartek pocztowych:

– pozdrowienia znad morza

– pozdrowienia z gór

– pozdrowienia z polskich miast

– pozdrowienia z podróży.

Prosimy o ich nadsyłanie fotografii do 1 września na adres: piotr.manowiecki@miastomoje.org.

Partnerami akcji są: Miasto Reklamacja, Łódź bez reklam oraz Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej.

About Author

About Małgorzata Lamperska

Członkini stowarzyszenia „Miasto Moje A w Nim”

Comments are closed.