Zarząd Stowarzyszenia
Aleksandra Stępień-Dąbrowska – prezes stowarzyszenia
Historyczka sztuki, badaczka i popularyzatorka architektury XX
wieku. Przygotowywała wykłady i oprowadzania dla Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, Fundacji Bęc Zmiana, Centrum Interpretacji Zabytku, Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki czy projektu „Tu Było, Tu Stało”. O muzeach i socrealizmie pisała w internetowym portalu Res Publiki Nowej, o ustawie krajobrazowej w „Magazynie Miasta” i „2+3D”. Publikowała też w antologii „Postmodernizm polski” i „Autoportrecie”. Obecnie zajmuje się architekturą Warszawy lat 90., o której przygotowuje przewodnik (rezultat stypendium artystycznego m.st. Warszawy).
Prezes Miasto Moje A w Nim od 2012 roku. Najbardziej lubi działalność edukacyjną. To ona najczęściej jeździ po Polsce z wykładami i warsztatami dotyczącymi radzenia sobie z reklamowo-szyldowym chaosem. Najważniejsze działania w ramach stowarzyszenia:
- spotkania z mieszkańcami i dla radnych oraz scenariusz wystawy plenerowej w ramach współpracy z Biurem Miejskiego Konserwatora Zabytków i Urzędem Miasta w Lublinie (projekt „HerMan”, 2013-2014)
- cykl szkoleń o reklamie w krajobrazie dla mieszkańców terenów sąsiadujących z obszarami objętymi ochroną Natura2000 (projekt „Misja Natura” Fundacji Wspierania Inicjatyw Ekologicznych, 2013-2014)
- udział w procesie uchwalania ustawy krajobrazowej (2013-2015) – konsultowanie zapisów ustawy dla Kancelarii Prezydenta RP, monitorowanie prac nad dokumentem w parlamencie
- udział w procesie tworzenia uchwały krajobrazowej dla m.st. Warszawy – wsparcie eksperckie w przygotowaniu jej szczegółowych założeń (kwestia szyldów), opracowanie “Warszawskiego przewodnika dobrych praktyk dla szyldów i witryn” oraz „Praskiego przewodnika szyldowego” wraz ze stowarzyszeniem Miastodwa (od 2015)
- współorganizowanie i współprowadzenie (wraz z Ewą Zielińską z Miastodwa) pre-konsultacji uchwały krajobrazowej w Olsztynie (2016)
Krzysztof Madejski – członek Zarządu
Na co dzień pracuje w Fundacji ePaństwo zajmującej się promowaniem demokracji, otwartej oraz przejrzystej władzy i zaangażowania obywatelskiego za pomocą nowych technologii. Koordynuje Koduj dla Polski – społeczność deweloperów, grafików i aktywistów używających technologii do zmieniania swojego otoczenia. Współkoordynował projekt ParlData standaryzujący i udostępniający dane parlamentarne w 8 europejskich krajach, kierował także zespołem odpowiedzialnym za ogólnopolski portal Dane Publiczne.
W stowarzyszeniu koordynuje projekt Nie Wstydź Się Zerwać oraz odpowiada za zaplecze informatyczne.
Aleksandra Leśnicka – członkini Zarządu
Absolwentka stosunków międzynarodowych, zawodowo zajmuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi.
W stowarzyszeniu zajmuje się m.in. organizacją konkursu „Miastoszpeciciel”.
Xawery Stańczyk – członek Zarządu
dr Xawery Stańczyk – antropolog i socjolog kultury, pracuje w Instytucie Filozofii i Socjologii PAN. Członek Pracowni Studiów Miejskich działającej przy Instytucie Kultury Polskiej UW. Absolwent kulturoznawstwa w Instytucie Kultury Polskiej UW i socjologii w Instytucie Stosowanych Nauk Społecznych UW. Naukowo interesuje się historią kultury popularnej w Europie Wschodniej. Autor monografii Macie swoją kulturę. Kultura alternatywna w Polsce 1978-1996 (NCK, Warszawa 2018), a także wielu artykułów naukowych i popularnonaukowych publikowanych na łamach m.in. „Kultury Współczesnej”, „Kultury Popularnej”, „Studia Litteraria et Historica”, „Stanu Rzeczy”, „Culture.pl”, „Dwutygodnika”, „Didaskaliów”, „Wakatu” oraz w tomach zbiorowych. W latach 2010-2012 członek redakcji „Res Publiki Nowej”, stale współpracował także z „Lampą”, „Arteonem”, „Stolicą” i „Przekrojem”. Współredagował tomy zbiorowe Miasto na żądanie. Aktywizm, polityki miejskie, doświadczenia (WUW, Warszawa 2014) oraz Od awangardy do undergroundu. Lata 70. i 80. XX wieku w Polsce i Czechosłowacji: historie, teorie, praktyki (WUJ, Kraków 2018). Opublikował dwa tomy wierszy: Skarb piratów (Lampa i Iskra Boża, Warszawa 2013), za który otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike, oraz Handluj z tym (Lampa i Iskra Boża, Warszawa 2015). Laureat stypendium artystycznego m. st. Warszawy, zdobywca grantu „Preludium” Narodowego Centrum Nauki, zwycięzca konkursu Narodowego Centrum Kultury na najlepszą rozprawę doktorską z dziedziny nauk o kulturze. W stowarzyszeniu Miasto Moje A w Nim koordynował projekt Sprzątamy Reklamy, organizował i prowadził dyskusje i warsztaty, jak również opracowywał materiały edukacyjne.
Radek Kołakowski – członek Zarządu
Zajmuje się fotografią i grafiką, dużą część dnia spędza na rowerze, fascynują go miasta. Projektuje materiały promujące działania stowarzyszenia (np. „Nie wstydź się zerwać”), dostarcza dokumentację fotograficzną. Współautor wystawy plenerowej dla Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków i Urzędu Miasta w Lublinie w ramach projektu „HerMan”.
Nad pracami Zarządu czuwa Komisja Rewizyjna
Artur Zadroziński
Geograf, kartograf, geoinformatyk. Miłośnik architektury modernistycznej i zabytków. Podróżnik. Niepraktykujący pilot wycieczek, przewodnik po Warszawie i nauczyciel geografii. W stowarzyszeniu zajmuje się m.in. kwestiami technologicznymi w projekcie „Audyt reklamowy dla Warszawy”.
Absolwent Wydziału Zarządzania na UW, przedsiębiorca. Stara się udowadniać, że biznesowi nie służy reklamowa „wolna amerykanka”.
Jarosław Kubak
Na co dzień pracuje na jednym z wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego. Z wykształcenia jest informatykiem, a także fotografem. Interesuje się współczesną architekturą oraz jej wpływem na nasze życie codzienne. Od lat bliskie jego sercu są działania na rzecz poprawy jakości otaczającej nas przestrzeni.