Jak zgłaszać propozycje do Miastoszpeciciela?
Etap 1:
Między 28 czerwca a 1 sierpnia zrób zdjęcie nośnika/nieruchomości i prześlij je na adres:. Koniecznie napisz, gdzie zdjęcie zostało zrobione.
Opublikujemy zdjęcie na profilu Miastoszpeciciela na Facebooku, gdzie internauci będą mogli głosować na najbardziej szpecący nośnik reklamowy. W tym etapie wyłonimy 10 najbardziej popularnych propozycji.
Etap 2:
Między 4 a 8 sierpnia internauci spośród 10 najbardziej popularnych propozycji wybiorą tę, która otrzyma nagrodę publiczności. Głosowanie odbędzie się na profilu Miastoszpeciciela na Facebooku.
W tym samym czasie, jury w składzie: Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa (pracownia WWAA), Tomasz Fudala (Muzeum Sztuki Nowoczesnej), Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza), Piotr Ruszkowski (Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej) oraz Aleksandra Stępień (Miasto Moje A w Nim) zdecyduje o przyznaniu głównej nagrody i tytułu Miastoszpecieciel 2014.
Ogłoszenie wyników nastąpi 11 sierpnia w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Kto może wygrać?
Do konkursu można zgłaszać:
- nośniki reklamowe, które szczególnie niszczą przestrzeń publiczną swoim usytuowaniem,
- nieruchomości (budynki/działki), których właściciele dopuścili, by stały się one szpetnym nośnikiem reklamowym.
Ważne: oceniamy lokalizację nośnika (nieruchomości) i jej wpływ na krajobraz/przestrzeń miejską. Nie oceniamy grafiki, która znajduje się na danym nośniku (innymi słowy: nawet reklama wybitna artystycznie szpeci, jeśli jest umieszczona w nieodpowiednim miejscu).