Kto zostanie Miastoszpecicielem 2014?

Kto zostanie Miastoszpecicielem 2014?

25 czerwca 2014
/ / /
Comments Closed

Spędzasz wakacje w Polsce i nie możesz nadziwić się, jak bardzo potrafimy ją oszpecić reklamami? Czy patrząc na kakofonię szyldów, zastanawiasz się, co właściwie ich autorzy starali się przekazać? Bo jedyne co czujesz, to ból oczu… A może zdarzyło Ci się przeoczyć ważny drogowskaz, bo zasłaniała go wielka reklama?

Jeśli choć raz zdarzyło Ci się pomyśleć o tym, że ktoś powinien zrobić z tym porządek, nie zwlekaj i zgłoś swojego „faworyta” do Miastoszpeciciela 2!

W tym roku prowadzimy drugą edycję konkursu Mistoszpecieciel i wybieramy nośnik reklamowy, który najbardziej szpeci przestrzeń publiczną. Nie oceniamy „zawartości” reklamy. Uważamy, że są miejsca, w których reklam po prostu być nie powinno.

Na Wasze zgłoszenia czekamy od 28 czerwca do 1 sierpnia. W tym czasie każdy może przesłać swoje propozycje i głosować na najbardziej szpecący nośnik reklamowy.

Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 11 sierpnia w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Konkurs to kolejny element budowania kultury troski się o nasze otoczenie. Z jednej strony chcemy pokazać mieszkańcom, że chaos reklamowy, jaki oglądamy na naszych ulicach, nie powinien być normą. Z drugiej strony, chcemy uczulić właścicieli nośników reklamowych, że ich decyzje kształtują przestrzeń publiczną i że powinni wziąć odpowiedzialność za jej wygląd.

Wyniki poprzedniej edycji konkursu znajdziesz tutaj.

Comments are closed.