Jak zgłaszać propozycje?

Jak zgłaszać propozycje?

24 czerwca 2014
/ / /
Comments Closed

Jak zgłaszać propozycje do Miastoszpeciciela?

Etap 1:

Między 28 czerwca a 1 sierpnia zrób zdjęcie nośnika/nieruchomości i prześlij je na adres:konkurs@miastomoje.org. Koniecznie napisz, gdzie zdjęcie zostało zrobione.

Opublikujemy zdjęcie na profilu Miastoszpeciciela na Facebooku, gdzie internauci będą mogli głosować na najbardziej szpecący nośnik reklamowy. W tym etapie wyłonimy 10 najbardziej popularnych propozycji.

 

Etap 2:

Między 4 a 8 sierpnia internauci spośród 10 najbardziej popularnych propozycji wybiorą tę, która otrzyma nagrodę publiczności. Głosowanie odbędzie się na profilu Miastoszpeciciela na Facebooku.

W tym samym czasie, jury w składzie: Natalia Paszkowska i Marcin Mostafa (pracownia WWAA), Tomasz Fudala (Muzeum Sztuki Nowoczesnej), Michał Wybieralski (Gazeta Wyborcza), Piotr Ruszkowski (Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej) oraz Aleksandra Stępień (Miasto Moje A w Nim) zdecyduje o przyznaniu głównej nagrody i tytułu Miastoszpecieciel 2014.

Ogłoszenie wyników nastąpi 11 sierpnia w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

 

Kto może wygrać?

Do konkursu można zgłaszać:

  •  nośniki reklamowe, które szczególnie niszczą przestrzeń publiczną swoim usytuowaniem,
  •  nieruchomości (budynki/działki), których właściciele dopuścili, by stały się one szpetnym nośnikiem reklamowym.

Ważne: oceniamy lokalizację nośnika (nieruchomości) i jej wpływ na krajobraz/przestrzeń miejską. Nie oceniamy grafiki, która znajduje się na danym nośniku (innymi słowy: nawet reklama wybitna artystycznie szpeci, jeśli jest umieszczona w nieodpowiednim miejscu).

Comments are closed.