Nagrody dla twórców Stowarzyszenia Miasto Moje A w Nim

Nagrody dla twórców Stowarzyszenia Miasto Moje A w Nim

23 października 2014
/ / /
Comments Closed

Elżbieta Dymna i Marcin Rutkiewicz, założyciele Stowarzyszenia Miasto Moje A w Nim, zostali uhonorowani Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz ochrony ładu przestrzennego, krajobrazu i środowiska.

Uroczystość wręczenia odznaczeń odbyła się 21 października w Pałacu Prezydenckim podczas konferencji „Gdzie chcemy żyć – Krajobraz Polski”. Spotkali się na niej architekci, urbaniści, urzędnicy i działacze społeczni. Trzeba chronić krajobraz – przekonywał prezydent Bronisław Komorowski, apelując do parlamentarzystów o przyjęcie tzw. ustawy krajobrazowej. Jej projekt przesłał ponad rok temu do Sejmu. – Dzisiaj trzeba chronić, a im więcej ochronimy, tym mniej będziemy musieli ratować w przyszłości i poprawiać, mniej pieniędzy wydawać – mówił prezydent.

– Dedykujemy to wyróżnienie wszystkim, którzy działają na rzecz poprawy jakości krajobrazu Polski, ze szczególnym uwzględnieniem pracujących w bardzo trudnych warunkach plastyków miejskich. Bez Waszej ciężkiej pracy i determinacji te wszystkie pozytywne zmiany nie byłyby możliwe. Wierzymy, że cel jest już naprawdę bliski – napisali Elżbieta Dymna i Marcin Rutkiewicz.

 

Comments are closed.