Za dwa tysiące sto złotych zmienimy polski krajobraz

Za dwa tysiące sto złotych zmienimy polski krajobraz

25 września 2013
/ / /
Comments Closed

Dzięki Wam zebraliśmy 2800 złotych! Dziękujemy!

Dorzuć swoją cegiełkę do akcji „Wysoka Izbo – posprzątaj reklamy!”. Kup pocztówki z cyklu „Pozdrowienia z …” i pomóż nam sfinansować projekt.

Pozdrowienia z Polski, znad morza, z gór, z podróży – takie kartki, przedstawiające oszpecone reklamami miejsca, dostanie każdy poseł i każda posłanka, a później wszyscy senatorowie.

– Chcemy przekonać posłów do konieczności przyjęcia ustawy, która umożliwiłaby ochronę naszego krajobrazu przed inwazją reklam. Taką szansą jest ustawa o wzmocnieniu narzędzi ochrony krajobrazu, nad którą pracuje już Sejm. Z doświadczeń zagranicznych wynika, że bez stałego nacisku na ustawodawców przyjmowane są niewystarczające przepisy, które odpowiadają głównie interesom branży outdoorowej. Stąd pomysł na naszą akcję, którą zamierzamy nagłośnić medialnie – mówi Piotr Manowiecki, koordynator akcji.

Aby akcja była głośna i przyniosła efekt, potrzebujemy Waszego wsparcia finansowego.  Do 10 października musimy zebrać dwa tysiące sto złotych na wydruk i dystrybucję 4000 pocztówek.

Zakup pocztówek to będzie Wasz wkład w budowanie Polski bez nadmiaru reklam. Dla nas liczy się każda złotówka. Pieniądze prosimy wpłacać na konto Miasto Moje a w Nim – 05 2130 0004 2001 0629 8111 0001  (Volkswagen Bank Direct), z dopiskiem: „Wysoka Izbo” i podaniem adresu, na który mamy Wam wysłać pocztówki.

Każdy, kto wpłaci ponad 20 złotych otrzyma od nas jedną pocztówkę. Przy wpłacie 50 złotych – wszystkie cztery pocztówki.

Osoba wpłacająca 150 złotych lub więcej otrzyma komplet pocztówek plus album „Polski outdoor” wydany przez nasze stowarzyszenie. Zebrane w ten sposób pieniądze w całości zostaną przeznaczone na wydrukowanie i dystrybucję pocztówek.

Branża outdoorowa ma wielkie środki na lobbowanie za korzystnym dla siebie brzmieniem ustawy. Nam wystarczy dwa tysiące sto złotych, by zmienić polski krajobraz!

Partnerami akcji są: Miasto Reklamacja, Pieniński Park Narodowy, Stowarzyszenie Twórców Grafiki Użytkowej oraz Zielbląg.

Comments are closed.