Zaproszenie do współpracy – akcja pocztówkowa

Zaproszenie do współpracy – akcja pocztówkowa

7 września 2013
/ / /
Comments Closed

Jeśli działacie – jako inicjatywa lub organizacja pozarządowa – na antyreklamowym froncie, przyłączcie się do naszej akcji „Wysoka Izbo – posprzątaj reklamy!”. Chcemy zmobilizować posłów i posłanki, by przyjęli prezydencki projekt ustawy o ochronie krajobrazu. Chcemy też pilnować naszych reprezentantów podczas prac w komisjach parlamentarnych. Doświadczenia zagraniczne wskazują bowiem, że branża outdoorowa będzie na tym etapie starała się wpłynąć na posłów tak, by brzmienie ustawy było jak najłagodniejsze i jak najmniej ograniczające jej wpływy.

Co możecie zrobić?

Nagłośnić akcję. Pokażemy w ten sposób, że przyjęcie ustawy jest bardzo ważne dla wszystkich polskich miast i gmin, które borykają się z problemem nadmiaru reklam.

W ramach akcji będziemy wysyłać do posłanek i posłów „Pozdrowienia z Polski”. Te kartki pocztowe przedstawiać będą znane miejsca – nad morzem, w górach, charakterystyczne punkty polskich miast – oszpecone reklamami. Mają im uzmysłowić, jak wiele polski krajobraz traci przez nachalną obecność reklam i ile może zyskać, gdy zostaną one uporządkowane.

Zależy nam, by wiele osób wysłało pozdrowienia z Polski do posłanek i posłów, dlatego zachęcamy Was do ich dystrybucji.

Jak możecie nam pomóc?

Potrzebujemy przede wszystkim Waszej pomocy w dystrybucji pocztówek. Napiszcie do nas mail z adresem, na który możemy Wam wysłać gotowe pocztówek i podajcie, ile jesteście w stanie rozdać wśród Waszych znajomych/członków/wielbicieli, którzy z kolei prześlą je do posłów i posłanek.

Jeśli chcecie i możecie, to zachęcamy również do przygotowania kartki pocztowej z Waszego miasta, zgodnie szablonem, który Wam prześlemy. Nie mamy możliwości ani pieniędzy, by przygotować pocztówki ze zdjęciami z wszystkich okręgów wyborczych. To Wy jesteście na miejscu, wiecie, gdzie reklamy najbardziej szpecą otoczenie, możecie zrobić zdjęcia i przygotować kartki, które trafią do Waszych posłów.

Kiedy?

Akcja wysyłania kartek rozpocznie się w w drugiej połowie października, jednak na Waszą chęć współpracy czekamy już teraz! Piszcie na adres: piotr.manowiecki@miastomoje.org.

Comments are closed.